Ностріфикація документів про освіту

Нострифікація документів про освіту – бюро AlphaBet (Київ) виконує повний комплекс послуг!

Нострифікація – це спеціальна процедура, яку необхідно провести для визнання в одній країні, наприклад, Україні, документів про освіту, отриманих в іншій державі, наприклад, Росії чи Польщі. Такій процедурі піддаються диплом, атестат, свідоцтво про отримання вченого ступеню, рівня кваліфікації.

Власне нострифікація проводиться офіційними органами (зазвичай це Міністерство Освіти) тієї країни, де буде використовуватись, наприклад, медичний диплом. Все ж таки, щоб почати процедуру необхідно заздалегідь провести цілий комплекс дій у державі, де цей диплом лікаря був виданий. Тому, нострифікація українських дипломів, наприклад в Польщі чи Росії фактично починається в Києві.

 

Нострифікація в Україні диплому, атестату, свідоцтва про присвоєння вченого ступеню

Для ініціювання даної процедури в Україні попередньо необхідно провести певні дії в країні, де отримано документ про освіту. Цими діями являються проставлення апостилю на диплом та додаток до нього, де відображені оцінки, або легалізація у країні, яка видала документ про освіту, у випадку якщо ця країна не приєдналась до Гаазької конвенції. 

 

Який порядок дій передбачає нострифікація в Україні документів про освіту, отриманих в іншій країні? 

 

Необхідно сформулювати пакет документів, який обов’язково буде включати:

  • легалізовані оригінали документів про освіту
  • їх нотаріальні переклади та копії
  • копія паспорту
  • заява про надання послуги нострифікації та згода на збір, обробку та збереження особистої інформації.

 

Підкреслимо, що це необхідний мінімум документів, але в конкретних випадках можуть знадобитися: оригінали і переклади довідок із попередніх місць навчання, виписки з архівних документів навчального закладу, копії запрошення українського університету, академічного інституту і т.п.   

 

Незалежно від того, проводиться нострифікація диплому кандидата наук чи бакалавра, магістра,  визнання медичного диплому, свідоцтва про освіту по іншим спеціальностям, проводить її Міністерство освіти і науки України.

 

Тривалість процедури – до 60 днів. Для документів ряду країн, за допомогою спеціалістів бюро АльфаБет, можлива термінова нострифікація – до 5 днів.

 

За проходження даної процедури платиться державне мито, крім того у вартість державного мита можуть включатися витрати на зрівняльний аналіз учбових програм.

Експерти Міністерства освіти і науки України по результатам аналізу можуть прийти до наступних висновків відносно закордонного документу про освіту:

  • повне визнання
  • часткове визнання (необхідно здати академічну різницю)
  • відмова від нострифікації диплому

При визнанні свідоцтва про здобуття наукового ступеню, диплому, атестату МОН видає свідоцтво, яке підтверджує відповідність отриманого за кордом освітнього рівня українському.

 

Нострифікація українських дипломів в інших країнах

 

Рішення щодо питання визнання українського диплому в іншій країні приймає уповноважений орган цієї країни (міністерство освіти або ж його аналог). Але для ініціювання даної процедури необхідно відповідним чином перекласти та завірити документи про освіту в країні їх походження, тобто Україні.

Основні варіанти дій при цьому:

  • Апостиль – легализація документів в країнах-учасниках Конвенції по спрощеній процедурі визнання.
  • Легалізація в консульстві – для країн, які не являються учасниками вищевказаної Конвенції.

 

Бюро перекладів AlphaBet надає ці послуги в форматі «під ключ». Для більш детального ознайомлення з цими послугами, перейдіть до відповідного розділу, скориставшись двома останніми посиланнями. 

У Вас є питання?
Св'яжіться з нами чи оформіть заявку нижче

+38 (044) 332-35-37

+38 (097) 035-35-37

+38 (073) 035-35-37

 

     

 

01025, г. Київ, вул. В. Житомирська, 20

Бізнес центр "ПАНОРАМА", 9 поверх

 

facebook twitter  

info@alpha-bet.com.ua